–>

Тухел нема да го води Баерн Минхен на мечот против Манчестер јунајтед во ЛШ

Тухел-нема-да-го-води-Баерн-Минхен-на-мечот-против.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Тренерот на Баерн Минхен, Томас Тухел, нема да биде на клупата на дуелот со Манчестер Јунајтед од групата А во Лигата на шампионите в среда, потврди УЕФА.

50-годишниот стратег доби црвен картон во април поради критиките на натпреварот против Манчестер Сити во четврт-финалето на претходното издание на натпреварувањето.

Поради ова тој е суспендиран. Тухел ќе може да го следи натпреварот со Манчестер Јунајтед од трибините на „Алијанц Арена“ и телефонски да комуницира со помошниците.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK