–>

Серхио Рамос вторпат дебитира за Севилја: Сега можам да умрам

ramos
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Серхио Рамос пред 18 години замина од Севилја. Во летниот преоден рок одби понуда од Саудиска Арабија и реши да се врати на Рамон Санчез Писхуан“.

 

Второто деби за Севилја го имаше вчера, во локалното дерби против Кадиз. Севилја лошо влезе во сезоната, ги загуби првите три натпревари, мечот од четвртата рунда против Атлетико беше одложен. Против Кадиз тимот на Хозе Луис Мендилибаер го имаше императивот на победа.

Рамос при резултат 0:0 спаси сигурен гол со акробатски скок. Мечот го заврши со 90 отсто прецизни додавања, доби 80 отсто од воздушните дуели.

По натпреварот тој беше воодушевен од пречекот на навивачите и по неговата одлична игра рече: „Сега можам да умрам“.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK