Роналдо: Не бркам рекорди, тие ме бркаат мене

nba-plain-55c22ab5-6e29-45f9-999f-d8196199903f.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПортугалскиот фудбалер Кристијано Роналдо успеа да собори два рекорди во Саудиска Арабија.

Тој постигна два гола за Ал Наср против Ал Итихад. Сезоната ја заврши 35 гола, што никогаш никој не го постигна во саудиската лига.

Исто така, Роналдо стана единствениот играч кој бил најдобар стрелец во четири различни национални шампионати.

Роналдо тоа го направи прво во Премиер лигата, како играч на Манчестер јунајтед, потоа во Ла Лига како член на Реал Мадрид, а исто така и во Серија А со Јувентус.

Откако го собори рекордот, се огласи на социјалната мрежа „X“, пораешен „Твитер“.

„Јас не бркам рекордите, тие ме бркаат мене“.

Ал Наср сезоната ја заврши на второто место, со шест бода помалку од шампионот Ал Хилал.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK