Роналдо донел одлука кога ќе се пензионира

cristiano-ronaldo-al-nassr-2023-1692731063-114594.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKКристијано Роналдо влезе во 40. година од животот, но еден од најдобрите фудбалери на сите времиња се уште не размислува да се пензионира. Тој планира да игра уште неколку години.

„Кристијано Роналдо сака да продолжи да игра на врвно ниво и целта му е да игра на Светското првенство во 2026 година“, открива извор близок до португалската фудбалска легенда за „Релево“.

Значи Роналдо ќе игра уште најмалку две години. За време на Светското првенство во Америка тој ќе има 41 година и вистинското прашање е колку ќе може да понуди на таа возраст.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK