Реал нема да го откупи договорот на Кепа

3816338-77578688-2560-1440.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKРеал Мадрид нема да ја искористи опцијата и да го откупи од Челси договорото на Кепа Аризабалага. По завршувањето на сезоната Кепа ќе се врати на „Стенфорд Бриџ“. Тој во Реал пристигна во август, кога Тибо Куртоа ги скина лигаментите во коленото.

На почетокот Кеп беше стартер, но не го импресионираше Карло Анчелоти, кој шанса му даде на Андриј Луни. Украинецот максимално си ја искористи шансата, па се га Реал сака да му го продолжи договорот.

Кепа досега во сезоната имаше 18 настапи за Реал.

Тренерот на Челзи, Маурисио Покетино, во тимот ги има Србинот Ѓорѓе Петровиќ и Шпанецот Роберто Санчез.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK