ПСЖ го сака капитенот на Челзи

skysports-reece-james-chelsea_5514796.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKФудбалскиот клуб Пари Сен Жермен се појави како потенцијален купувач на капитенот на Челзи, Рис Џејмс.

Според британските медиуми, челниците на ПСЖ одржале средба со Џејмс за време на неговиот неодамнешен престој во Франција.

Честите повреди на Џејмс ги натераа челниците на Челзи да размислуваат за продажба на капитенот.

Челзи во текот на летниот преоден рок ќе се обиде да продаде неколку играчи за да влезе во рамките на финансискиот фер-плеј.

„Сините“ мора да заработат 116 милиони евра за да избегнат санкции.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK