Перез: Анчелоти има договор со нас и ние сме среќни

anceloti_perez_345354
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

 Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез одговори на прашањето за можното заминување на тренерот Карло Анчелоти.

– Не сакам повеќе да слушам за тоа, тој има договор и ние сме среќни, го цитира Перез „Marca“.

Претходно Анчелоти изјави дека ќе работи во клубот до крајот на договорот, доколку во клубот се задоволни од него.

Шеесет и тригодишниот Италијанец е предводник на Реал Мадрид од 2021 година. Неговиот договор со „Кралевите“ е со важност до крајот на следната сезона.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK