–>

Станојковски и Димитриевска нови македонски прваци во пинг-понг

ping-pong
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Кристијан Станојковски од ППК Крива Паланка и Ива Димитриевска од ППК Рисови се нови македонски шампиони во пинг-понг во сениорска конкуренција.

Пласман на најдобрите тројца во двете конкуренции по одигрувањето на последниот бодовен турнир за сезона 2022/23 во сениорска конкуренција:

Машки:

1. Филип Младеновски – ППК Шампион Фа

2. Кристијан Станојковски – ППК Крива Паланка

3. Лука Стојчев – ППК Шампион Фа

Женски:

1. Амелија Николов – ППК Шампион Фа

2. Сара С. Стојановска – ППК Крива Паланка

3. Ива Димитриевска – ППК Рисови

Викендот се одиграа и завршните натпревари од јуниорската машка лига каде што победи екипата на ППК Крива Паланка, пред ППК Куманово и ППК Пелагонија.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK