–>

Ал Хилал му нуди на Меси 1,2 милијарди евра за две години, таткото на Лионел ја прифатил понудата

mesi
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Фудбалерот на Пари Сен-Жермен, Лионел Меси би можел да се пресели во Ал Хилал, објави „Foot Mercato“.

Триесет и петгодишниот Аргентинец е наклонет кон избор на клуб од Саудиска Арабија. Тимот од Ријад му понуди на Меси двегодишен договор за кој ќе добие 1,2 милијарди евра. Таткото на напаѓачот веќе ја прифатил понудата.

Во исто време, се забележува дека Меси очекува и Барселона да понуди профитабилна понуда.

Во сезоната 2022/23 Меси одигра 40 натпревари на кои постигна 21 гол и 20 асистенции.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK