Нико Вилијамс е прескап за Челси

nico-williams-athletic-club-2023-24-1701101888-122656.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНико Вилијамс, кричлниот напаѓач на Атлетик Билбао се очекува во летниот преоден рок да го смени клубот. Помладиот од браќата Вилијамс со Шпанија се наоѓа на Европското првенство.

Челниците на Челси покажале интерес за Вилијамс, но се повлекле од преговорите.

Звучи чудно, но Вилијамс бил премногу скап за Челси. Напаѓачот има откупна клаузула од 58 милиони евра. „Сините“ не биле подготвени да ја плата таа сума и дополнителните хонорари, како и платата која според која би станал еден од најплатените играчи во тимот.

Во трка се уште Ливерпул и Манчестер јунајтед, па можно е помладиот од браќата Вилијамс да ја напушти Шпанија веќе ова лето.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK