Мекени го кочи трнсферот на Даглас Луиз во Јувентус

hellas-verona-fc-v-juventus-serie-a-tim-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЈувентус откако го назначи Тијаго Мота за нов тренер, амбициозно влезе во летниот преоден рок. Со денови се најавува дека Даглас Луиз од Астон Вила ќе биде прво засилување.

Јувентус се согласи да плати 20 милиони евра и во Бирмингем да ги испрати Вестон Мекени и Семјуел Илинг Јуниор.

Трансферот ќе почека на реализиација бидејќи Американецот барем засега не успева да ги договори финасиските услови со Астон Вила.

Како што пренесува „Скај спорт“, желбата на сите страни е да се најде решение за проблемот, особено до 30 јуни, бидејќи тогаш почнува новото пресметување во однос на финансискиот фер-плеј.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK