Мегваер: Скршен сум, за мене најголема чест е да ја претставувам Англија

skynews-harry-maguire-england_6497795.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСелекторот на англиската фудбалска репрезентација Герет Саутгејт вчера го објави конечниот список на играчи на кои смета за Европското првенство кое за една недела започнува во Германија.

На списокот го нема дефанзивецот на Манчестер јунајтед, Хари Мегваер, кој во последните години е стандарден во националниот тим. Мегваер не е целосно рехабилитиран по повредата на потколеницата.

Откако отпадна од списокот, Мегваер се огласи на социјалните мрежи.

„Скршен сум што не сум избран за ЕП… И покрај сите мои напори, не успеав да закрепнам од повредата на потколеницата. Можеби премногу се фокусирав за да успеам. Едноставно сум уништен. За мене претставувањето на Англија е најголема чест, ми значи се. Ако не можам да помогнам како играч, ќе бидам нивен најголем навивач, заедно со остатокот од земјата. Одете и освоите ја титулата момци“, напиша разочараниот Мегваер.

Текстот Мегваер: Скршен сум, за мене најголема чест е да ја претставувам Англија е превземен од МАКФАКС.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK