–>

Комити ги нападнале Лозари, им одзеле транспаренти

Комити-ги-нападнале-Лозари-им-одзеле-транспаренти.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Голем инцидент му претходеше на неделниот натпревар во фудбалскиот шампионат на Македонија меѓу Тиквеш и Вардар.
Завчера вечерта, навивачите на Вардар, Комити, ги напднале навивачите на Тиквеш, Лозари.

Инцидентот се случил во салата „Јасмин“ во Кавадарци, каде Лозари подготвувале кореографија за неделниот натпревар.

„Лидер“, пишува дека во инцидентот биле користени тврди предмети и пиротехника. Комитите со неколку возила притигнале во Кавадарци. Ги нападнале навивачит на Тиквеш и одзеле навивчки реквизити.

Комитите на социјалните мрежи се пофалија со пленот.

Безбедностите камери на слата „Јасмин“ го снииле инцидентот. МВР најави повеќе детали за инцидентот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK