Интер оди на Атлетико, Елмас и Наполи против Барселона

Интер-оди-на-Атлетико-Елмас-и-Наполи-против-Барселона.png
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЛегендата на Челси, Џон Тери, во Нион ги извлече осминафиналните двојки во Лигата на шампионите. Репрезент на македонскиот фудбал во ваа фаза е Елиф Елмас. Наполи за противник ја доби Барселона. Дерби на оваа фаза ќе биде пресметката меѓу актуелниот вицепрвак Интер и Атлетико Мадрид.

Осминафинални двојки:

Порто-Арсенал
Наполи-Барселона
ПСЖ-Реал Сосиедад
Интер-Атлетико Мадрид
ПСВ Ајндховен-Борусија Дортмунд
Лацио-Баерн Минхен
Копенхаген-Манчестер сити
Лајпциг-Реал Мадрид

Осминафиналната фаза ќе започне на 13 и 14 февруари. Финалето ќе се одигра на „Вембли“ во Лондон на 1 јуни.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK