Ибрахимовиќ против Србија ќе се прости од фудбалот

382517.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЛегендата на светскиот фудбал Златан Ибрахимовиќ против Србија ќе го одигра последниот натпревар во професионалната кариера.

Ибрахимовиќ веќе имаше едно збогување со фудбалот, кое беше на крајот од минатата сезона на стадионот „Сан Сиро“. Против Србија ќе се прости од националниот тим пред навивачите во Шведска.

Во текот на кариерата Златан играше за Малме, Ајакс, Јувентус, Интер, Барселона, Пари Сен Жермен, Манчестер Јунајтед, ЛА Галакси, а последен клуб му беше Милан.

овој натпревар ќе биде последната контрола пред стартот на Европското првенство.

Во Стокхолм на 8 јуни Шведска ќе ја пречека Србија. За Србите овој натпревар ќе биде последната контрола пред старто на Европското првенство.

Ибрахимовоќ за Шведска има одиграно 122 натпревари.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK