Македонија е на 69. место на ФИФА листата

009988.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKФото/ ФФМ

ФИФА, во четвртокот ја објави најновата ранг-листа, на која македонската фудбалска репрезентација наздуваше една позиција.

Изминатиот месец, Македонија одигра контролни натпревари со Молдавија (1:1) и Црна Гора (0:1).

Македонија сега се наоѓа на 69.место на ФИФА листата.

Во Топ 10 има две промени, местата ги заменија Белгија и Англија, односно Португалија и Холандија. Белгија сега е трета, Англија четврта, Португалија шеста, а Холандија седма.

Топ 10: Аргентина, Франција, Белгија, Англија, Бразил, Португалија, Холандија, Шпанија, Италија, Хрватска.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK