Меси се врати на тренинзите со ПСЖ, тој беше суспендиран поради патување во Саудиска Арабија

mesi
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси почна да тренира со Пари Сен-Жермен.Парискиот клуб објави дека денес напаѓачот се вратил на тренинзите со тимот.

Потсетуваме, претходно ПСЖ го суспендираше 35-годишниот фудбалер на две недели поради патување во Саудиска Арабија без дозвола. Аргентинецот се извини што си замина.

Меси не беше во составот на актуелниот француски шампион на натпреварот од Лига 1 против Троа (3:1) одигран вчеравечер.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK