Алегри не брза да се радува на влегувањето на Јувентус во зоната на Лигата на шампионите

alegri
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри, откако ја совлада Аталанта (2:0) во натпреварот од 34. коло на Премиер лигата, изјави дека е рано да се радуваме на Лигата на шампионите.– Дали е завршена борбата за Лигата на шампионите? Не, има уште многу натпревари и многу бодови пред нас. Победите на миланските тимови не ни даваат простор за опуштање, изјави Алегри.

Јувентус со 66 бода поени и се искачи на второто место во Серија А. Трет е Лацио со два бода помалку. Потоа следуваат Интер (63 бода) и Милан (61).

Шампионскиот трофеј веќе го обезбеди Наполи.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK