Депај спогодбено ќе се раздели со Атлетико

5559337.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKРепрезентативецот на Холандија Мемфис Депај по завршувањето на сезоната ќе го напушти Атлетико Мадрид. Шпанците тврдат дека тој се договорил со клубот за спогодбен раскин на договорот.

Депај во Атлетико дојде на сличен начин во јануари 2023 година, кога се раздели со Барселона.

Депај е убеден дека со добри настапи на Европското првенство ќе си ја крене цената и дека повторно ќе може да игра во голем клуб.

Тој постигна девет гола и додаде две асистенции на 31 натпревар оваа сезона, но поради честите повреди не беше прва опција во нападот на Диего Симеоне.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK