Дебакл на Медведев во Мајами – Синер му препушти само три гема

12128826.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЈаник Синер ќе се бори за титулата на Мастерсот во Мајами. Италјанецот, во првото полуфинале го декласира Данил Медведев со 6:1, 6:2 за само 71 минута игра.

Синер, на стартот два пати му го одседе сервисот на Медведев, експресно дојде до 5:0 и тука најави во која насока ќе се движи мечот.

Сличен тек имаше и вториот сет, разликата е само што Медведев освои гем повеќе.

Синер во финалето ќе игра против победникот од дуелот Григор Димитров-Александар Зверев.

Инаку, доколку Синер го освои Мајами ќе се искачи на второто место на АТП листата.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK