Де Зерби останува во Брајтон

imago1042124590h-scaled-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKИталијанскиот тренер Роберто Де Зерби нема намера да го напушти Брајтон по завршувањето на сезоната.

Медиумите на Островот пренесуваат дека италијанскиот стручњак ја одбил понудата на Баерн да го наследи Томас Тухел.

Покрај тоа, неговото име во последните недели се поврзуваше со Челзи, Милан, Ливерпул и Манчестер Јунајтед, но се чини дека тој ќе остане на југот на Англија.

Тој најави дека ќе следат разговори со првиот човек на клубот Тони Блум.

„Ќе разговараме со Тони Блум. Мислам дека би сакал да останам во Брајтон, бидејќи ги сакам овие играчи. Овој град, клубот, навивачите. Реков на средбата со навивачите, ако сум среќен, не постои клуб што ќе ме натера да го емнам тимот“, вели Де Зерби.

Неговиот тим моментално е на 12. место во Премиер лигата

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK