Де Брујн, ние не сме фаворити

Откако извиси за Кепа, Баерн тргна по голманот на Севилја
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Капитенот на белгиската фудбалска репрезентација Кевин Де Брујн по пласманот во осминафиналето на Европското првенство изјави дека тие не се фаворити во натпреварот против Франција што ги очекува, но знае дека мора да одиграат најдобро што можат.„Среќен сум, ние сме квалификувани. Заслуживме да победиме“, изјави Де Брујн за белгискиот јавен радиодифузен сервис по натпреварот против Украина.

Белгискиот дефанзивец Вут Фаес изјави дека неговиот тим има шанса да победи.

Тој додаде дека е важно што Белгија се пласираше во осминафиналето.

Белгија и Украина одиграа нерешено во вториот натпревар од групата Е, но Украина беше елиминирана.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK