Барселона подготвена да го ангажира Обамејанг бесплатно ова лето

obamejang_3453533453
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

 Барселона планира да го врати напаѓачот Пјер-Емерик Обамејанг, кој моментално игра за Челзи, објави „Sport.es“.Каталонците летото 2022 година го продадоа 33-годишниот габонски напаѓач на лондонци за 12 милиони евра.

Челзи не смета на играчот следната сезона, па затоа е подготвен да го раскине договорот со него. Барселона е подготвена да го ангажира фудбалерот, но бесплатно.

Оваа сезона, напаѓачот постигна три гола и направи една асистенција на 22 натпревари во сите натпреварувања. Актуелниот договор на Обамејанг со Челзи е до летото 2024 година.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK