Барселона и Реал Мадрид би можеле да одиграат претсезонски натпревар во САД на крајот на јули

real_3453543
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

– Барселона и Реал Мадрид планираат да одиграат натпревар во Соединетите Американски Држави. 

Претсезонското класико е закажано за 29 јули во Далас на стадионот „Котон Боул“, кој собира 92.000 гледачи.

 

Овој натпревар би можел да биде трет меѓу Барселона и Реал Мадрид на територијата на САД.

 

Претходно, тимовите играа во 2017 година во Мајами (Барселона победи со 3:2), а исто така и во Лас Вегас во 2022 година (Барселона победи со 1:0).

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK