Атлетико Мадрид ја прекинува соработката со тројца фудбалери

atletiko-so-feenord.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДојде денот кој е последен во договорите на голем број фудбалери ширум Европа.  Атлетико Мадрид денеска соопшти дека ја прекина соработката со тројца фудбалери кои својата кариера ја продолжуваат на друго место.

Марио Ермосо е прв, Атлетико се обиде да го продолжи договорот, но тоа не се случи, тој беше миленик на навивачите, капитен без лента, како што многумина го претставија.  Габриел Паулиста е втор, му истече договорот и кариерата ја продолжува во Бешикташ. Третиот е Мемфис Депај.

Овој фудбалер кој моментално е со Холандија на Европското првенство, спогодбено се согласил да ја раскине соработката, Атлетико нема да смета на него следната сезона и тоа беше причината што доведе до положување.

Првото засилување за Атлетико би требало да биде Робин Ле Норманд од Сосиедад.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK