Вода протече во хируршките сали во ГОБ 8 Септември, проблемот е надминат

bolnica-8-septemvri-800x600.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВода протекла во две хируршки сали на третиот кат во ГОБ 8 Септември, во екот на вчерашното невреме.

Во меѓувреме проблемот е надминат,  а болницата е во целосна функција, , информираа од болницата.

Пациентите што треба да бидат оперирани веќе се префрлени во опремени сали на другите катови.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK