ВМРО-ДПМНЕ: Освоивме повеќе гласови од СДС, имаат најмал број пратеници во Собранието и го имаат најслабиот резултат во историјата

Извршниот-одбор-на-СДСМ-го-поддржа-Стево-Пендаровски-за-кандидат.jpeg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВМРО-ДПМНЕ освои повеќе гласови од СДС. 436 илјади гласа пред 154 илјади на СДС е огромна одговорност за ВМРО-ДПМНЕ.

СДС има најголем пораз во историјата. Разликата во гласови е 1:3, истакнуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

СДС, како што велат, има најмал број пратеници во Собранието од кога постои.

„Лошите политики го бетонираа СДС на дното.

Следува време на одговорно работење. Забрзан економски раст, борба против корупцијата и европска интеграција.

Потребни се коренити и брзи промени. Народот повторно ќе ја чувствува Македонија како своја“, потенцираат од ВМРО-ДПМНЕ.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK