(Видео) Спасовски потврди: Љупчо Палевски-Палчо е фатен во Турција

Од-неовластено-прислушкување-држење-оружје-даночно-затајување-МВР-за-Палевски.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДиректниот извршител на убиствата на 14-годишната Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски,  Љупчо Палевски-Палчо,  е уапсен во Турција по меѓународната потерница која ја објави МВР, потврди вечерва на прес-конференција, министерот, Оливер Спасовски.

Повеќе детали наскоро.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK