Стабилни се водостоите на реките, нема опасност од излевање

nevreme-skopje-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKРегионалниот ЦУК Тетово, утрово, известува дека состојбата со водостоите на реките во Тетово и во руралните општини се стабилни. Нема зголемување на водостојот, и нема опасност за сега од излевање. Сите патни правци се проодни.

Во Општина Гостивар нема излевање на реки и сите патни правци се проодни.

Во Општина Маврово – Ростуше нема излевање на реки и сите патни правци се проодни.

Во Општина Врапчиште нема излевање на реки и сите патни правци се проодни кон селата.

Невреме проследено со интензивни врнежи од дожд, грмотевици и град зафати вчера делови од државата, предизвикувајќи поплавени улици, куќи, паднати дрвја, оштетени возила, скинати проводници, одрони.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK