–>

Сончево време со температура до 33 степени

Сончево-време-со-температура-до-33-степени.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Времето во текот на денот ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност.

Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 9 до 18, а максималната ќе достигне од 26 до 33 степен.

Во Скопје,  сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 17, а максималната ќе достигне до 32 степени.

Во наредните денови ќе следи период на стабилно време со свежи утра, а преку денот ќе преовладува сончево и постепено потопло. До понеделник ќе дува слаб, на места умерен ветер од североисточен правец. Позначително наоблачување се очекува кон крајот на следната работна недела.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK