–>

Сончево време со мала локална облачност

sonce_esen_23423432
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 0 до 8, а максималната ќе достигне од 12 до 19 степени.Во Скопје сончево со мала облачност. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 6, а максималната ќе достигне до 17 степени.

И во вторник ќе се задржи стабилно време, сончево со мала до умерена облачност. Во среда во попладневните часови повторно се очекуваат врнежи од дожд.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK