Жителите на скопско Бојане без вода

voda
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Од 9:00 часот денеска без вода ќе бидат корисниците од скопското село Бојане во Општина Сарај.Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација” – Скопје, прекинот е поради чистење на резервоарот во селото Бојане.

Жителите ќе бидат без вода се до завршување на интервенцијата.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK