Силен земјотрес во Македонија!

ohrid-2.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЗемјотрес со јачина од 3,5 степени според Рихтеровата скала ја погоди Македонија, јавува ЕМСЦ.

Земјотресот се случил во 14 часот и 7 минути по локално време, на 15 километри од Охрид, на длабочина од 10 километри.

Засега нема информации за повредени или материјална штета.

Граѓаните на веб-страницата на ЕМСЦ пишуваат дека земјотресот траел кратко, но дека го почувствувале.

„Како некој да ми го затресе каучот“, „Кратко, но моќно“, „Тоа траеше кратко, но се чувствуваше“, се само дел од коментарите на граѓаните.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK