–>

СДСМ: Нема подобар квалитет на живот освен членство во ЕУ

1693122363_sdsm-sedishte.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Тезата на Мицкоски дека уставните измени во овој момент не се важни затоа што ДПМНЕ се занимава со квалитетот на животот на граѓаните е лажна, провидна и нема никаква врска со реалноста, велат од СДСМ.

„Прво, затоа што градоначалниците на ДПМНЕ кои што се локална власт во 50 општини низ државата за 2 години не направија ништо за да го подобар животот на граѓаните. Второ, затоа што нема подобар квалитет на живот за граѓаните од полноправно членство во ЕУ, кое патем токму ДПМНЕ и Мицкоски го блокираат“, пишува во соопштение владејачката партија.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK