–>

ВМРО-ДПМНЕ: Нема разлика меѓу подземјето и власта

vmro-dpmne-e1527406133140.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Крвавите пресметки континуирано растат, а наместо одговорност од СДС, Ковачевски и Спасовски слушаме фалби дека Македонија била безбедна држава, вели опозицијата.

„Само за Ковачевски и СДС е европски пукањето сред бел ден во главниот град. Македонија се претвори во криминална серија, во која речиси да нема месец, а да не се случи некоја мафијашка пресметка или убиство. Криминалците се пукаат сред бел ден, Ковачевски не убедува дека само што не сме влегле во ЕУ, а министерот за внатрешни работи Спасовски никаден го нема. Нема разлика меѓу подземјето и власта. Тоа е едно!
Македонија е далеку од Европа со владата на СДС и ДУИ. Никој во Европа не сака држава во која владеат криминалнот и подземјето“, пишуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

Оттаму додадаваат: „Спасовски не може да пронајде две лица кои вееле знаме на Голема Албанија, а како може да се очекува дека ќе ги пронајде пукачите и убијците. Се палат автомобили на политички опоненти, се киднапираат луѓе, се случуваат мафијашки пресметки, убиства а до денеска нема никаква разрешница, ниту одговор кој стои позади ова. СДС и Спасовски 7 години не можат да обезбедат државата да е безбедна. Затоа се потребни избори!“

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK