Приведен ученик поради објава на социјална мрежа со закана по живот кон професори

socijalni_mrezi_#453534
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

 – Полициски службеници од ЕВР Карпош при СВР Скопје вчера привеле 16 годишен малолетник – ученик, постапувајќи по пријава од директорот на училиштето поради објава на социјална мрежа на содржина со закани по живот кон професори.Од МВР за МИА информираат дека е известен јавен обвинител и против лицето ќе биде поднесена кривична пријава до ОЈО за сторено кривично дело загрозување на сигурноста.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK