На авотпатот кај Миравци полицијата во „ауди“ пронашла 10 мигранти од Сирија и еден од Ирак

mvr_768687676
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

 На автопатот А1, кај клучка Миравци, синоќа во 20.20 часот полицијата во патничко возило „ауди“ пронашла мигранти од Сирија и едно лице мигрант од Ирак.Како што денеска информираа од МВР, полициски службеници од Регионалниот центар за гранични работи Југ дале знак за запирање на патничко возило „ауди“ со струмички регистарски ознаки, но возилото не застанало.

– Набргу, возилото било запрено и во него биле пронајдени 10 лица мигранти од Сирија и едно лице мигрант од Ирак, кои биле сместени во прифатно-транзитен центар. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, појаснуваат од МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK