–>

Прегазено мече на локалниот пат кон село Вејце

Прегазено-мече-на-локалниот-пат-кон-село-Вејце.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKУтрово во 8.25 часот на бројот 112 лице вработено во Национален Парк „Шар Планина“ пријави дека на локалниот пат кон село Вејце, на околу еден километар пред селото, има загинато мече кое најверојатно настрадало во сообраќајна несреќа од непознат сторител, извести Центарот за управување со кризи.

Екипа на МВР изврши увид на местото на несреќата, а телото на мечето е предадено на Агенцијата за храна и ветеринарство за дополнителни анализи.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK