Пронајдена марихуана во дом на дваесетгодишен прилепчанец

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Полицијата приведе 20 годишен прилепчанец со иницијали Р.Т.  При претресот во неговиот дом и други простории, извршен со судска наредба, полицијата пронашла и одзела марихуана, дробилка, дигитална вага и други предмети.Дваесетгодишниот прилепчнец бил задржан во полициската станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK