Приведен дилер од Кочани, пронајдена дрога

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Полициски службеници од ОВР Кочани, вчера во 18:10 часот, го лишиле од слобода Е.Д.(46) од Кочани.-При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана. Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK