Нормализиран сообраќајот на патниот правец Битола – Демир Хисар

soobrakajka-noke-policija-202622.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВо 19.35 часот сообраќајот на патниот правец Р1305 Битола – Демир Хисар е нормализиран, извести АМСМ.

Од 18:50 часот поради случена сообраќајна незгода, беше во прекин сообраќајот на Р1305 Битола – Демир Хисар, во двата правци.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK