Никола Јакимоски го фати Светиот крст во Охрид

Никола-Јакимоски-го-фати-Светиот-крст-во-Охрид.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНикола Јакимоски од Охрид го фати Светиот крст во водите на Охридското езеро.

Утрово крстот беше положен во осветените води кај градското пристаниште во Охрид.

Како и секоја година, илјадници верници од Македонија се дојдени во Охрид за да присуствуваат на овој свет чин.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK