Началникот на ГШ на АРМ во посета на Бугарија

gjurcinovski
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Началникот на Генералштабот на Армијата, генерал-потполковник Васко Ѓурчиновски од денеска до петок е во работна посета на Република Бугарија.

Ѓурчиновски, според најавата, утре ќе учествува на 16. конференција на началниците на Генералштабови на армиите на балканските земји, што се одржува во Софија.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK