–>

Мечка нападна човек меѓу селата Пласница и Ораоец: го спасиле ловци кои случајно биле во близина

Мечка-нападна-човек-меѓу-селата-Пласница-и-Ораоец-го-спасиле.jpeg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВо текот на вчерашниот ден помеѓу село Пласница и Ораоец, општина Македонски Брод, мечка нападнала возрасен човек, извести Центарот за управување со кризи.

„Човекот бил спасен од ловци кои случајно биле на лов во близина на местото на нападот, а откако слушнале повици за помош, испукале неколку истрели во воздух, по што мечката побегнала, соопшти ЦУК.

Нападнатото лице било кое било преплашено, се здобило со телесни повреди.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK