Ковачки: Граѓаните да не очекуваат извинување од Пендаровски до Давкова, бидејќи човекот свесно премолчи сексуално вознемирување во Армијата

Ковачки-Спасовски-излажа-за-два-клучни-моменти-од-истрагата-за.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВтор ден како Пендаровски Стево молчи за навредите кон Гордана Силјановска Давкова, навреди за сексистичка основа, навреди на мизогиниска основа. Но, што да очекува јавноста од човекот кој што го премолче секс сканадалот во Армијата, ќе го премолче и овој, вели Драган Ковачки од ВМРО-ДПМНЕ.

„Ме изненадува тоа што молчи и Ковачевски, меѓутоа молчи и Сања Лукаревска, носителот на изборна единица број 3 која како жена треба да знае и треба да застане позади сите жени. Ова е напад на сите жени истовремено“, додава Ковачки.

Ги повикува Пендаровски, Ковачевски и Лукаревска веднаш да се оградат од овој настан.

„Овој настан само покажува колкав е стравот кај истите, покажува дека се исплашени од поразот и се свесни дека Гордана Силјановска Давкова ќе му го визира пасошот на Стево Пендаровски да се исели од Република Македонија. На 24 Април да излеземе масовно и да го поразиме Пендаровски и Ковачевски“, завршува Ковачки.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK