Голем пожар кај Василево, се шири кон селата Сушево и Злеово

пожар.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПожарот на отворено кој вчера попладне започна на територијата на општина Василево се уште е активен, се разгорува и се приближи во непосредна близина на село Сушево, а се шири и кон село Злеово поради што за гаснење се подготвува еден полициски хеликоптер кој ќе полета набргу, информираат од Центарот за управување со кризи.

На терен се екипи на струмичката територијална противпожарна единица, а и хеликоптерот на МВР кој почна да исфрла вода.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK