Изгаснат е пожарот во Ново Лисиче, се запалила автомеханичарска работилница

Screenshot-2024-06-08-133528.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKИзгаснат е пожарот во Ново Лисиче.

Командантот на противпожарната бригада, Ѕвонко Томевски, за „Макфкакс“ вели дека се запалила автомеханичарска работилница.

Пожарот е пријавен околу 12 часот и 40 минути. Веднаш е интервенирано со две возила и 7 пожарникари.

Опожарена е работилницата, а од огнот запалено е и едно патничко возило.

За среќа нема ниту жртви, ниту повредени.

Причините за пожарот допрва ќе се утврдуваат.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK