–>

Две лица уапсени на протестот за скандалот со кражбата на лекови на Онкологија

Две-лица-уапсени-на-протестот-за-скандалот-со-кражбата-на.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Две лица се уапсени на денешниот протест што се одржа поради скандалот со кражбата на лекови на онкологија.

За случајот првично информираше лидерот на Левица, Димитар Апасиев на социјалните мрежи.

„Двајца активисти на Црвена Младина уапсени од специјалци и однесени во Полициската станица БЕКО. Протестот продолжува таму! Се гледаме!“, објави Апасиев кој попладнево присуствуваше на протестот.

„Макфакс“ побара одговор од МВР, од каде што потврдија дека биле приведени две лица, а потоа пуштени дома.

„Денеска 04.09.2023 г. во 20.10 часот поради сторен прекршок приведени се лицата П.З. и Ј.Ј.. Сочинети им се Мандатни платни налози и ослободени се во 21.00 часот“, велат од МВР за „Макфакс“.

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK