Девет лица приведени за питачење и запуштање и малтретирање на дете

39075688_270258320245616_5860654828702662656_n-1-800x600.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во времето од 16.00 до 20.00 часот од страна на полициски службеници од СВР Скопје постапено е по план за сузбивање на питачење на подрачјето на Центар и Бит Пазар и притоа се затекнати вкупно 11 лица од кои девет се приведени за сторен прекршок по чл.24 од ЗППЈРМ (питачење), а двајца биле лишени од слобода во полициска станица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело запуштање и малтретирање на дете по чл.201 од КЗ на РСМ.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK