(Видео) Украинската претставничка падна на евровизиската сцена: имаше голем пех пред полуфуналето

Screenshot-2024-05-07-101448.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСнимка од познатата украинска раперка ги обиколи социјалните мрежи.

Аљона Аљона и Џери Хејл, кои годинава ја претставуваат Украина на Евровизија, имаа лоша среќа на една од пробите. Додека Џери пееше, раперката Аљона Аљона почна да излегува на сцената за да си го одработи својот дел, а потоа се сопна и падна на бината.

Видеото се појави на социјалната мрежа Икс (поранешен Твитер).

Инаку, Украина има големи шанси да се пласира во финалето и важи за еден од главните фаворити за победа оваа година. Обложувалниците им предвидуваат трето место, но ситуацијата се менува од час во час. Сепак, пред тоа треба да го минат првото полуфинале кое се случува вечерва.

Вечерва покрај Украинките ќе настапат и претставници на Кипар, Литванија, Ирска, Полска, Хрватска, Исланд, Словенија, Финска, Молдавија, Азербејџан, Австралија и Луксембург.

Во четврток ќе настапат натпреварувачи од Малта, Албанија, Грција, Швајцарија, Чешка, Австрија, Данска, Ерменија, Латвија, Сан Марино, Грузија, Белгија, Естонија, Израел, Норвешка и Холандија.

Директни финалисти се Велика Британија, Италија, Германија, Франција, Шпанија и домаќинот Шведска.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK